Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenia wspólnie czasu w swobodnej atmosferze oraz,
jeśli mają Państwo ochotę, zachęcamy do przyniesienia smakołyku z Państwa kraju.

 
Przy tej okazji spotkają się Państwo z innymi rodzicami, ale również z partnerami LFV !
 
>>> Tak więc zapraszamy do zapisów : liczymy, że zobaczymy się z wieloma z Państwa! <<<
> Prosimy o odpowiedź do 20 września: https://docs.google.com/…/1nc8ocRr6UYfSwzYB8Nrb…/edit…

 

Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia Gimnazjum i Liceum naszej placówki! W tym roku Liceum Francuskie w Warszawie bierze udział w wydarzeniu “Święto Saskiej Kępy” i ma przyjemność zaprosić Państwa w sobotę 27 maja 2023 r. na kampusie. Dla rodzin to będzie doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o szkole i zapoznać się z dzielnicą…

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

W gimnazjum i liceum ważne miejsce zajmują nauczanie przedmiotów ścisłych, edukacja obywatelska oraz nauka języków obcych. Oprócz języka francuskiego, który jest językiem wykładowym, uczniowie uczą się jeszcze 3 języków nowożytnych (angielskiego, polskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego) od pierwszej klasy gimnazjalnej. 

Polskojęzyczni uczniowie mogą w naszej szkole pogłębiać praktykę języka polskiego i poszerzać wiedzę na temat historii i literatury polskiej w ramach międzynarodowej sekcji języka polskiego

Pod koniec klasy maturalnej uczniowie z Liceum Francuskiego w Warszawie zdają francuską maturę (BAC). Uznana na całym świecie francuska matura jest przepustką do najlepszych uniwersytetów i prywatnych szkół wyższych polskich, francuskich, europejskich i anglosaskich.


Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (gimnazjum i liceum), który odbędzie się
w sobotę 27 maja od godz. 10:00 do 13:00 w naszej placówce na Saskiej Kępie.


Od godz. 14.00
gości będą mogli wziąć udział w obchodach Święta Saskiej Kępy
i odkrywać historię naszej placówki na naszym stoisku na ul. Francuskiej!

>> Będzie to doskonała okazja do poznania atutów francuskiego programu nauczania i do bezpośrednich rozmów z nauczycielami! <<

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 

 • Prezentacja placówki i oferty edukacyjnej gimnazjum i liceum;
 • Zwiedzanie szkoły;
 • Spotkania z nauczycielami;
 • Interaktywne warsztaty dla rodzin;
 • Rozmowy z przedstawicielami rodziców uczniów i administracją szkoły.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Czy w Twojej szafie są ubrania, których nie używasz?
Daj im drugie życie i aktywnie uczestnicz w gospodarce obiegu zamkniętego!

 
W dniach 14, 15 i 16 kwietnia Szkoła Francuska w Warszawie oraz stowarzyszenie Varsovie Accueil – Varsauvons la Planète organizują w sali gimnastycznej Liceum na Saskiej Kępie wielką wyprzedaż ekologicznej odzieży używanej.
 
Pierwsza wyprzedaż odbędzie się w piątek 14 kwietnia (od 14:00 do 18:00) i jest zarezerwowana dla studentów.
Te organizowane w sobotę 15 kwietnia (od 12:00 do 18:00) i niedzielę 16 kwietnia (od 12:00 do 17:00) są otwarte dla wszystkich.
 

Termin rejestracji do sprzedaży ubrań: piątek 7 kwietnia, klikając tutaj
Odbiór odzieży w środę 12 kwietnia.

 

Sprzedaż będzie prowadzona przez zespół organizacyjny (uczniowie LFV i członkowie Varsovie Accueil) oraz osoby, które zechcą się zaangażować.
Wpływy ze sprzedaży zostaną zwrócone sprzedawcom po zakończeniu akcji.

 
> Jeśli chcesz pomóc przy sprzedaży lub układaniu ubrań na półkach, skontaktuj się z zespołem organizacyjnym: varsauvonslaplanete@lilo.org
 
> Link do rejestracji na wyprzedaż: Varsauvons la mode : A vos placards ! – Varsovie Accueil
 

11 LUTEGO 2023 OD 13:00 DO 17:00
(NA MIEJSCU NA SASKIEJ KĘPIE)

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
 
Mamy przyjemność ogłosić kolejną edycję Święta Talentów LFV, ekscytującego wydarzenia skupionego wokół muzyki, śpiewu, tańca, gry aktorskiej i nie tylko!

Szkolny pokaz talentów to okazja dla naszych uczniów do wyjścia na scenę i zaprezentowania swoich talentów, ale także dla całej społeczności LFV do spotkania się w miłej i świątecznej atmosferze!
 
>> Uczniowie klas od CM2 do Terminale mogą rejestrować się online klikając ten link (w języku francuskim) do wtorku 31 stycznia 2023 r.
>> Rodzice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na miejscu na Saskiej Kępie.
 
Czekamy na spotkanie z Państwem!

 

W ramach siódmej edycji Nocy Czytania organizowanej w dniach 19-22 stycznia br. we Francji przez Narodowe Centrum Książki na wniosek Ministerstwa Kultury, mamy przyjemność zaprosić do uczestnictwa w rozwijających, interaktywnych zajęciach, by wspólnie celebrować przyjemność lektury. Tegoroczny temat przewodni to Strach.

Oprócz zajęć zaplanowanych przez nauczycieli i uczniów, w tym roku zapraszamy do:

 • udziału w konferencji na temat uniwersum Lovecrafta prowadzonej przez Davida Camusa, oficjalnego tłumacza Lovecrafta na język francuski,
 • strasznej gry fabularnej,
 • czytania tekstów i innych opowieści grozy,
 • konkursu na najlepsze przebranie,
 • fotobudki strachu,
 • wielu innych niespodziankach!

Czekamy na Was – najlepiej przebranych, by nie przegapić konkursu na straszne przebranie – w czwartek 19 stycznia od godziny 17.15
w budynku A na Saskiej Kępie!

 

 

 

Drodzy Rodzice! Z przyjemnością informujemy, że Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) weźmie udział w Expo Szkół Niepublicznych, które odbędzie się w sobotę 28 stycznia w Pałacu Kultury i Nauki.

To organizowane przez agencję Our Kids wydarzenie przedstawia ofertę edukacyjną wszystkich warszawskich szkół prywatnych i międzynarodowych.

Przy tej okazji będziecie mogli poznać nasze grono administracyjno-pedagogiczne i zadać wszelkie pytania dotyczące naszej oferty dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Nie czekajcie do wiosny, żeby lepiej poznać zalety francuskiego szkolnictwa w nauczaniu Twojego dziecka! Już teraz porozmawiajmy o możliwościach edukacji dla dzieci francusko- i niefrancuskojęzycznych czy o naszych zajęciach pozalekcyjnych.

>> Czekamy na Was na stoisku nr 9 (sala Marmurowa)!
>> Bezpłatna wejściówka TUTAJ.

 

 

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na Świąteczne koncerty zorganizowane przez uczniów w przedszkolu i szkole podstawowej w celu wspólnego świętowania zakończenia roku w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

W programie: śpiewanie, taniec, teatr… uczniowie i nauczyciele LFV przygotowali dla Państwa bajkowy i kolorowy występ w trzech językach! 

Zapraszamy wszystkich rodziców :

we wtorek 20 grudnia o godz. 9.00 dla klas przedszkolnych, 

i w środę 21 grudnia o godz. 9.00 dla klas CP i CE1.

Po koncercie zapraszamy Państwa na poczęstunek świąteczny w naszych klasach. 

Do zobaczenia wkrótce!

Kadra pedagogiczna klas przedszkolnych, CP i CE1.

 

Zapraszamy na 6 edycję Nocy Czytania, która odbędzie się w czwartek 21 kwietnia od godz. 18.15 do 21.00 w budynku A na Saskiej Kępie. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest miłość (w nawiązaniu do wiersza: „Aimons toujours ! Aimons encore !” Wiktora Hugo), a udział w niej mogą wziąć uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Jak co roku nauczyciele Liceum Francuskiego w Warszawie przygotowali wspólnie z uczniami wiele warsztatów i projektów łączących literaturę i sztukę, aby wspólnie dzielić się przyjemnością czytania i miłością do książek.

Organizowana przez francuskie Ministerstwo Kultury we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu, Noc Czytania ma na celu promocję książek i czytelnictwa wśród szerokiej publiczności, zarówno we Francji jak i za granicą. Przygotowane z tej okazji wydarzenia mają także za zadanie połączyć środowisko szkolne z światem książki i literatury.

 

Program tegorocznej 6 edycji przygotowany przez zespół LFV jest bardzo ambitny:

– Dwie gry „escape games”;
– Wybór książek o miłości polecanych przez uczniów;
– Quiz online na temat motywu miłości w literaturze;
– Konkurs: czytaj i głosuj na opowiadania napisane przez uczniów klas 3e;
– Warsztaty tworzenia origami;
– Wspólne czytanie na głos bajek, opowiadań oraz czytanie po angielsku eseju Virginii Woolf A Room of one’s own;
– Wystawa okładek książek;
– Quiz po francusku i angielsku (poziom gimnazjum i liceum) oraz inne zabawy po angielsku (wspólna lektura Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla);
– Tablica cytatów o miłości;
– Strefa wymiany książek…

Mamy nadzieję, że spotkamy się w licznym gronie !

 

 

Państwa dziecko wkrótce będzie miało 11 lat i zna język francuski na poziomie podstawowym (odpowiednik poziomu A2/B1)? Zapraszamy na Spotkanie informacyjne zorganizowane przez LFV, aby dowiedzieć się więcej o zapisach w pierwszej klasie Francuskiego Gimnazjum! We wtorek 12 kwietnia dyrekcja i kadra pedagogiczna Liceum Francuskiego w Warszawie będą do Waszej dyspozycji: odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące szkoły, atutów francuskiego programu nauczania, oraz programu nauczania dla gimnazjalistów…

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości od Przedszkola do Liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Językiem wykładowym jest język francuski, a program nauczania opiera się na kształtowaniu postaw obywatelskich i przekazywaniu wartości moralnych. 

W Gimnazjum nasi uczniowie utrwalają i pogłębiają nabytą wiedzę. Gimnazjaliści mogą wybrać trzy języki obce oprócz języka francuskiego, a ważne miejsce w programie nauczania zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, w którym nacisk jest kładziony na sam proces poznawczy, przez co uczeń rozbudza swoją ciekawość, rozwija kreatywność i krytyczne myślenie. (Więcej informacji)

Dla dzieci polskojęzycznych placówka oferuje Międzynarodową sekcję języka polskiego, która pozwala pogłębić wiedzę o języku polskim, kulturze i historii Polski.

Zapraszamy serdecznie do udziału w  Spotkaniu informacyjnym dla zapisów w Gimnazjum, które odbędzie się we wtorek 12 kwietnia w godz. 18.30-20.00 w naszej placówce na Saskiej Kępie.

>> Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia szkoły oraz bezpośrednich rozmów z nauczycielami! <<

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 

 Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

w dniu 9 kwietnia 2022 r. w godz. 13.30-17.00
(na Saskiej Kępie)

 
Jak co roku uczniowie i nauczyciele zapraszają Państwa na wyjątkowe wydarzenie z muzyką, śpiewaniem, tańcem, teatrem…
Dla każdego uczestnika to wspaniała okazja, aby podzielić się ze swoim talentem i pasją.
 
>> Rejestracja dla uczniów jest otwarta do 31 marca (więcej informacji w Vie Scolaire).
>> Rodzice będą mogli wziąć udział w wydarzeniu na Saskiej Kępie.
 
Uczniowie oraz kadra pedagogiczna LFV mają zaszczyt zaprosić Państwa na Święto Muzyki LFV, które odbędzie się online
w piątek 18 czerwca w godz. 14.00-17.00
(protokół sanitarny nadal obowiązuje w szkole).
 
Liczmy na Waszą obecność podczas transmisji na żywo na YouTubie:
 

 

 

Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia naszej szkoły! Już 1 kwietnia 2023 dyrekcja i cała kadra pedagogiczna placówki będą do Waszej dyspozycji: odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące szkoły, francuskiego programu nauczania, oraz oferty zajęć pozaszkolnych dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości od Przedszkola do Liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Językiem wykładowym jest język francuski, a uczniowie nieznający lub niewładający biegle językiem francuskim mogą od przedszkola skorzystać z intensywnych kursów języka francuskiego jako języka obcego, aby skutecznie śledzić francuski program nauczania.

Dla dzieci polskojęzycznych placówka oferuje Międzynarodową sekcję języka polskiego, która pozwala pogłębić wiedzę o języku polskim, kulturze i historii Polski.


Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (przedszkola i szkoły podstawowej), który odbędzie się
w sobotę 1 kwietnia od godz. 10:00 do 14:00 w naszej placówce na Sadybie (dzielnica Mokotów)


>> Będzie to doskonała okazja do poznania atutów francuskiego programu nauczania i do bezpośrednich rozmów z nauczycielami! <<


W PROGRAMIE WYDARZENIA:

– Prezentacja placówki i oferty edukacyjnej przedszkola i szkoły podstawowej;
– Zwiedzanie szkoły;
– Spotkania z nauczycielami;
– Tematyczne warsztaty edukacyjne dla dzieci;
– Rozmowy z przedstawicielami rodziców uczniów i administracją szkoły.

ZAPRASZAMY RODZINY NA DWIE TURY:

-> pierwsza sesja o godz. 10.00
-> druga sesja o godz. 12.00


Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.