W ramach 8. Nocy Czytania, organizowanej we Francji przez Centre National du livre w dniach 18-21 stycznia 2024 r., mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu na Saskiej Kępie w czwartek 18 stycznia od 17:15 do 20:00, aby wspólnie celebrować przyjemność czytania. 

 

Tegorocznym tematem przewodnim jest Ciało.

Publiczność (od 10 roku życia) będzie mogła skorzystać z szerokiej gamy atrakcji:

Do zobaczenia w czwartek 18 stycznia o godz. 17.15 w budynku A na Saskiej Kępie!

 

 

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenia wspólnie czasu w swobodnej atmosferze oraz,
jeśli mają Państwo ochotę, zachęcamy do przyniesienia smakołyku z Państwa kraju.

 
Przy tej okazji spotkają się Państwo z innymi rodzicami, ale również z partnerami LFV !
 
>>> Tak więc zapraszamy do zapisów : liczymy, że zobaczymy się z wieloma z Państwa! <<<
> Prosimy o odpowiedź do 20 września: https://docs.google.com/…/1nc8ocRr6UYfSwzYB8Nrb…/edit…

 

Zapraszamy na nasz dzień otwarty w sobotę 18 maja 2024r.!
Nie przegapcie okazji do odkrycia naszego Gimnazjum i Liceum.

Utworzone w 1919 r., Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

W gimnazjum i liceum ważne miejsce zajmują nauczanie przedmiotów ścisłych, edukacja obywatelska oraz nauka języków obcych. Oprócz języka francuskiego, który jest językiem wykładowym, uczniowie uczą się jeszcze 4 języków nowożytnych (angielskiego, polskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego) od pierwszej klasy gimnazjalnej. 

Polskojęzyczni uczniowie mogą w naszej szkole pogłębiać praktykę języka polskiego i poszerzać wiedzę na temat historii i literatury polskiej w ramach międzynarodowej sekcji języka polskiego

Pod koniec klasy maturalnej uczniowie z Liceum Francuskiego w Warszawie zdają francuską maturę (BAC). Uznana na całym świecie francuska matura jest przepustką do najlepszych uniwersytetów i prywatnych szkół wyższych polskich, francuskich, europejskich i anglosaskich. Każdego roku możemy pochwalić się prawie 100% zdawalnością dyplomów Brevet, DELF i Baccalauréat. 


Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (gimnazjum i liceum), który odbędzie się
w sobotę 18 maja od godz. 9:30 do 13:00 w naszej szkole na Saskiej Kępie.

 

Będzie to doskonała okazja do poznania atutów francuskiego programu nauczania i do bezpośrednich rozmów z nauczycielami!

 

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 

 

 

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza:

 

Daj drugie życie twoim zabawkom i aktywnie uczestnicz w gospodarce obiegu zamkniętego!

 
W dniu 26 listopada Szkoła Francuska w Warszawie oraz stowarzyszenie Varsovie Accueil – Varsauvons la Planète organizują w sali gimnastycznej na Sadybie wielką wyprzedaż zabawek i książek używanych. Wyprzedaż odbędzie się w godzinach 10:00-16:00. 
 
Program obejmuje:
– Sprzedaż gier i zabawek przez uczniów Szkoły Francuskiej 
– Sprzedaż używanych książek francuskich w antykwariacie
– Spotkanie rodziców wokół wspólnej kawy 
 
Celem tego wydarzenia jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i prezentów świątecznych z drugiej ręki. Jest to również przyjazne miejsce do spotkań i rozmów. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.
 

Termin rejestracji do sprzedaży zabawek: środa 22 listopada, klikając tutaj

 

Sprzedaż będzie prowadzona przez zespół organizacyjny (uczniowie LFV i członkowie Varsovie Accueil) oraz osoby, które zechcą się zaangażować.

 

23 MARCA 2024 OD 13:50 DO 18:00

Jak co roku uczniowie i nauczyciele zapraszają do sali gimnastycznej  na Saskiej Kępie na kolejną edycję Święto Talentów LFV!

W programie: śpiew, taniec, poezja, różne instrumenty, a nawet… pokaz mody!

To okazja dla wszystkich do dobrej zabawy i odkrycia talentów naszych uczniów!
Uczniowie Terminale zorganizują sprzedaż ciast i napojów.

Rodzice będą mogli wziąć udział w wydarzeniu na Saskiej Kępie.

Do zobaczenia!

 

W ramach siódmej edycji Nocy Czytania organizowanej w dniach 19-22 stycznia br. we Francji przez Narodowe Centrum Książki na wniosek Ministerstwa Kultury, mamy przyjemność zaprosić do uczestnictwa w rozwijających, interaktywnych zajęciach, by wspólnie celebrować przyjemność lektury. Tegoroczny temat przewodni to Strach.

Oprócz zajęć zaplanowanych przez nauczycieli i uczniów, w tym roku zapraszamy do:

  • udziału w konferencji na temat uniwersum Lovecrafta prowadzonej przez Davida Camusa, oficjalnego tłumacza Lovecrafta na język francuski,
  • strasznej gry fabularnej,
  • czytania tekstów i innych opowieści grozy,
  • konkursu na najlepsze przebranie,
  • fotobudki strachu,
  • wielu innych niespodziankach!

Czekamy na Was – najlepiej przebranych, by nie przegapić konkursu na straszne przebranie – w czwartek 19 stycznia od godziny 17.15
w budynku A na Saskiej Kępie!

 

 

 

Liceum Francuskie będzie obecne na Warsaw OUR KIDS Expo 2024!

Z przyjemnością informujemy, że Liceum Francuskie w Warszawie weźmie udział w targach Our Kids Expo które odbędą się 10 lutego w godzinach 12:00-17:00 w Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) w Warszawie.

Wydarzenie zgromadzi wszystkie największe prywatne i międzynarodowe szkoły w Polsce.

Rodziny będą mogły:

Czekamy na Was na stoisku 35 (sala Ratuszowa)!

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny: proszę wypełnić poniższy formularz, aby otrzymać bilet wstępu: 

 

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na Świąteczne koncerty zorganizowane przez uczniów w przedszkolu i szkole podstawowej w celu wspólnego świętowania zakończenia roku w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

W programie: śpiewanie, taniec, teatr… uczniowie i nauczyciele LFV przygotowali dla Państwa bajkowy i kolorowy występ w trzech językach! 

Zapraszamy wszystkich rodziców :

we wtorek 20 grudnia o godz. 9.00 dla klas przedszkolnych, 

i w środę 21 grudnia o godz. 9.00 dla klas CP i CE1.

Po koncercie zapraszamy Państwa na poczęstunek świąteczny w naszych klasach. 

Do zobaczenia wkrótce!

Kadra pedagogiczna klas przedszkolnych, CP i CE1.

 

Zapraszamy na 6 edycję Nocy Czytania, która odbędzie się w czwartek 21 kwietnia od godz. 18.15 do 21.00 w budynku A na Saskiej Kępie. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest miłość (w nawiązaniu do wiersza: „Aimons toujours ! Aimons encore !” Wiktora Hugo), a udział w niej mogą wziąć uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Jak co roku nauczyciele Liceum Francuskiego w Warszawie przygotowali wspólnie z uczniami wiele warsztatów i projektów łączących literaturę i sztukę, aby wspólnie dzielić się przyjemnością czytania i miłością do książek.

Organizowana przez francuskie Ministerstwo Kultury we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu, Noc Czytania ma na celu promocję książek i czytelnictwa wśród szerokiej publiczności, zarówno we Francji jak i za granicą. Przygotowane z tej okazji wydarzenia mają także za zadanie połączyć środowisko szkolne z światem książki i literatury.

 

Program tegorocznej 6 edycji przygotowany przez zespół LFV jest bardzo ambitny:

– Dwie gry „escape games”;
– Wybór książek o miłości polecanych przez uczniów;
– Quiz online na temat motywu miłości w literaturze;
– Konkurs: czytaj i głosuj na opowiadania napisane przez uczniów klas 3e;
– Warsztaty tworzenia origami;
– Wspólne czytanie na głos bajek, opowiadań oraz czytanie po angielsku eseju Virginii Woolf A Room of one’s own;
– Wystawa okładek książek;
– Quiz po francusku i angielsku (poziom gimnazjum i liceum) oraz inne zabawy po angielsku (wspólna lektura Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla);
– Tablica cytatów o miłości;
– Strefa wymiany książek…

Mamy nadzieję, że spotkamy się w licznym gronie !

 

 

Państwa dziecko wkrótce będzie miało 11 lat i zna język francuski na poziomie podstawowym (odpowiednik poziomu A2/B1)? Zapraszamy na Spotkanie informacyjne zorganizowane przez LFV, aby dowiedzieć się więcej o zapisach w pierwszej klasie Francuskiego Gimnazjum! We wtorek 12 kwietnia dyrekcja i kadra pedagogiczna Liceum Francuskiego w Warszawie będą do Waszej dyspozycji: odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące szkoły, atutów francuskiego programu nauczania, oraz programu nauczania dla gimnazjalistów…

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości od Przedszkola do Liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Językiem wykładowym jest język francuski, a program nauczania opiera się na kształtowaniu postaw obywatelskich i przekazywaniu wartości moralnych. 

W Gimnazjum nasi uczniowie utrwalają i pogłębiają nabytą wiedzę. Gimnazjaliści mogą wybrać trzy języki obce oprócz języka francuskiego, a ważne miejsce w programie nauczania zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, w którym nacisk jest kładziony na sam proces poznawczy, przez co uczeń rozbudza swoją ciekawość, rozwija kreatywność i krytyczne myślenie. (Więcej informacji)

Dla dzieci polskojęzycznych placówka oferuje Międzynarodową sekcję języka polskiego, która pozwala pogłębić wiedzę o języku polskim, kulturze i historii Polski.

Zapraszamy serdecznie do udziału w  Spotkaniu informacyjnym dla zapisów w Gimnazjum, które odbędzie się we wtorek 12 kwietnia w godz. 18.30-20.00 w naszej placówce na Saskiej Kępie.

>> Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia szkoły oraz bezpośrednich rozmów z nauczycielami! <<

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 

 Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

w dniu 9 kwietnia 2022 r. w godz. 13.30-17.00
(na Saskiej Kępie)

 
Jak co roku uczniowie i nauczyciele zapraszają Państwa na wyjątkowe wydarzenie z muzyką, śpiewaniem, tańcem, teatrem…
Dla każdego uczestnika to wspaniała okazja, aby podzielić się ze swoim talentem i pasją.
 
>> Rejestracja dla uczniów jest otwarta do 31 marca (więcej informacji w Vie Scolaire).
>> Rodzice będą mogli wziąć udział w wydarzeniu na Saskiej Kępie.
 
Uczniowie oraz kadra pedagogiczna LFV mają zaszczyt zaprosić Państwa na Święto Muzyki LFV, które odbędzie się online
w piątek 18 czerwca w godz. 14.00-17.00
(protokół sanitarny nadal obowiązuje w szkole).
 
Liczmy na Waszą obecność podczas transmisji na żywo na YouTubie: