Kluby i stowarzyszenia

 • Komitet świąteczny: komitet ten gromadzi rodziców ze szkoły na Sadybie. W ciągu całego roku, komitet świąteczny organizuje liczne wydarzenia, takie jak spotkania przy kawie oraz wieczory z grami dla wszystkich rodzin. Co roku organizowane jest także Święto Talentów, podczas którego uczniowie i nauczyciele LFV mogą zaprezentować swoje ukryte talenty i niewykorzystywane na co dzień umiejętności. 
 • Klub naukowy : jest otwarty dla wszystkich uczniów w klasie 5ème (gimnazjum), którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe. W ramach różnych projektów edukacyjnych nasi podopieczni mogą między innymi:
  > hodować owady
  > brać udział w realizacji krótkich wideo z serii “Salut Sciencinfus, tu sais quoi?”
  > tworzyć własne doświadczenia w oparciu o wiedzę nabytą podczas lekcji biologii i geografii. 
 • Chór szkolny: chór LFV gromadzi uczniów z szkoły podstawowej. Chór śpiewa m.in. podczas oficjalnych obchodów francuskich świąt państwowych w Polsce.  

Kontakt: Halina Wojcik hwojcik@lfv.pl

 • Stowarzyszenie sportowe: stowarzyszenie łączy uczniów z gimnazjum i organizuje liczne zajęcia ruchowe w tygodniu (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka). Prowadzi także szkolne zawody sportowe i bierze udział w spotkaniach sportowych z innymi szkołami oraz placówkami sieci AEFE. 

Kontakt: Hugues Cabochette hcabochette@lfv.pl

 • Klub ogrodniczy: członkowie tego klubu uczestniczą w sadzeniu klombów kwiatowych w ogrodach na Saskiej Kępie i dbają o własny ogród warzywny.