Młodzi piłkarze LFV błyszczą na turnieju w Wilnie!

Uczniowie klas 5e i 6e pojechali do Wilna, aby wziąć udział w pierwszym międzynarodowym turnieju piłki nożnej organizowanym przez Miedzynarodowy Francuski Liceum w Wilnie (LIFV). W dniach 22-24 maja 2024 r. nasi młodzi sportowcy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Wilna w przyjaznej i sportowej atmosferze …

Turniej ten był dla studentów czymś więcej niż zwykłą rywalizacją, był bowiem okazją do wzbogacającego doświadczenia międzykulturowego. Mieszkając u rodzin z LIFV, nasi studenci mogli odkryć litewską kulturę i nawiązać trwałe przyjaźnie z innymi studentami.

Uczniowie LFV pokazali wielki talent i ducha walki na boisku. Pomimo zaciętej rywalizacji wykazali się fair play i solidarnością, wysoko unosząc szkolne barwy.

Poza samymi wynikami, podczas turnieju dominował sportowy duch i radość z gry. Uczniowie mogli prześcignąć samych siebie, uczyć się od siebie nawzajem i tworzyć niezapomniane wspomnienia.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i sportową postawę!
Turniej okazał się wielkim sukcesem, nie tylko wzmacniając więzi między trzema szkołami, ale także promując wartości sportu i przyjaźni.

Bardzo dziękujemy organizatorom LIFV, nauczycielom wychowania fizycznego i rodzinom goszczącym za ich nieoceniony wkład w sukces tego wydarzenia.