Spotkanie uczniów z kręgarzami na Saskiej Kępie

W dniach 13 i 21 października na Saskiej Kępie uczniowie naszych klas 6ème, Première i maturalnych mieli okazję spotkać się z dwoma profesjonalnymi kręgarzami: Matthieu Spencerem i Pawłem Czarnowskim. Ich wizyta pozwoliła uczniom nie tylko lepiej poznać ten zawód, ale też odkryć kilka praktyk oddechowych pomocnych w codziennym życiu.

Kręgarstwo, często mylone z osteopatią, jest wciąż nauką mało znaną. Opiera się jednak na prostej zasadzie, że nasze ciało podlega kontroli i koordynacji układu nerwowego. Zatem w przypadku dolegliwości bólowych takich jak kręcz szyi, artroza, przepuklina czy zapalenie ścięgna, kręgarz bierze pod uwagę zależności pomiędzy układem nerwowym, stawami a mięśniami, aby ręcznie przywrócić naturalną równowagę organizmu za pomocą odpowiednich ruchów.

Dlatego też dwóch profesjonalnych kręgarzy, Matthieu Spencer i Paweł Czarnowski, odwiedzili nasze klasy 6ème, Première i maturalne na Saskiej Kępie by porozmawiać o tej dość skomplikowanej praktyce.

Spotkanie to było dla naszych uczniów okazją, by lepiej poznać kręgarstwo i jego zastosowania, dowiedzieć się, jakie wykształcenie jest niezbędne do wykonywania tej profesji, a przede wszystkim pozwoliło uczniom odkryć korzyści z tej praktyki.

Gości podzielili się z naszymi uczniami kilkoma technikami oddechowymi, które mają pomóc im zmniejszyć stres przed egzaminami, lepiej spać lub nabrać więcej energii.

Z kolei dla naszych świeżo upieczonych gimnazjalistów – którzy od początku roku dopiero poznają nową placówkę, jej sposób funkcjonowania oraz nowych nauczycieli – spotkanie to znaczyło jeszcze więcej, ponieważ pozwoliło im pewniejszym krokiem przejść przez zmiany.

Serdecznie dziękujemy Matthieu Spencerowi i Pawłowi Czarnowskiemu za czas poświęcony na przedstawienie swojego zawodu naszym uczniom!