Szkoła Francuska na igrzyskach ZECO

Od 10 do 14 czerwca 2024 r. Liceum Francuskie w Warszawie wibrowało w rytmie Igrzysk ZECO, zawodów sportowych i kulturalnych, w których wzięło udział 12 drużyn uczniów ze szkół francuskich ze strefy ZECO-AEFE. Sześcioro naszych reprezentantów, Meta Lukaseviciute, Celina Kazimierczak, Jagoda Lopatniuk, Alexandre Dupont, Mohamed Ibrahim i Nikolas Faroche, z determinacją i sportowym zacięciem reprezentowało barwy LFV…

Tydzień rozpoczął się oficjalną ceremonią otwarcia, której przewodniczył Quentin Duvauchelle, dyrektor Liceum Francuskiego w Zurychu. Dwanaście zespołów zostało zaprezentowanych przy aplauzie publiczności, a wystawa zwycięskich zdjęć z konkursu fotograficznego ZECO 2023/2024 została zainaugurowana, dodając artystycznego akcentu temu świątecznemu wydarzeniu.

Następnego dnia zawody rozpoczęły się od meczów tenisa stołowego i badmintona, poddając próbie reaktywność i precyzję naszych sportowców. Przez resztę tygodnia nasi sportowcy rywalizowali w biegach na orientację, biegach sztafetowych, triatlonach lekkoatletycznych i piłce nożnej!

Oprócz wydarzeń sportowych, Igrzyska ZECO były dla naszych uczniów okazją do odkrycia miasta Zurych i jego bogactwa kulturowego. Mogli również nawiązać przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z innych uczestniczących szkół, dzieląc się chwilami radości i wymiany w zakresie języka francuskiego i wartości wspólnych dla sportu.

Tydzień zakończył się ceremonią zamknięcia, podczas której świętowano osiągnięcia sportowe uczestników i ducha przyjaźni, który panował przez cały czas trwania zawodów. Uczniowie LFV opuścili Zurych z niezapomnianymi wspomnieniami i satysfakcją, że godnie reprezentowali swoją szkołę.

Udział LFV w Igrzyskach ZECO jest częścią naszego silnego zaangażowania w zakresie sportu i edukacji. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyróżnieni znakiem „Génération 2024” przez AEFE – Agence pour l’enseignement français à l’étranger, w uznaniu naszego zaangażowania w rozwój sportu szkolnego i promocję wartości przekazywanych przez sport.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym sześciu sportowcom ich zaangażowania, talentu sportowego i ducha zespołu!