Licealiści poznają świat start-upów dzięki French Tech

W dniu 15 stycznia kilkunastu licealistów uczestniczyło w szkoleniu na temat tworzenia start-upów, prowadzonym przez Romaina Reboura, prezesa La French Tech Cracovie.

Chętni licealiści wzięli udział w warsztatach „Tworzę mój start-up”, prowadzonych przez Romaina Reboura, eksperta ds. innowacji w firmach. Na trwających jeden dzień warsztatach mogli zapoznać się ze światem start-upów i słownictwem z nim związanym oraz dowiedzieć się jak stworzyć projekt start-upowy.

Warsztaty składały się z kilku części. Na początku uczniowie wzięli udział w prezentacji French Tech Cracovie, platformy, która łączy polskie start-upy i wspiera je w przygotowaniu strategii wejścia na rynek francuski. Następnie podzielili się na grupy, w których mieli wcielić się w rolę Dyrektora generalnego (CEO) lub dyrektora finansowego (CFO) i wymyślić projekt start-upu.

W tym celu mieli pracować nad fazą koncepcji (generowanie pomysłu na biznes), a następnie nad biznesplanem. Na zakończenie ćwiczeń nasi początkujący przedsiębiorcy mieli przygotować prezentację inwestorską, która miała przekonać potencjalnych inwestorów.

Przez cały czas nasi uczniowie mogli skorzystać z porad eksperta, który poprowadził ich przez poszczególne etapy tworzenia projektu start-upu.

Chcieliśmy gorąco podziękować Romainowi Rebour za jego udział i pomoc w organizacji tego warsztatu.

Wideo – Wywiad

GALERIA ZDJĘĆ