Forum karier w LFV: spotkanie informacyjne dla licealistów

W sobotę 27 listopada odbyło się Forum karier zorganizowane dla licealistów przez Liceum Francuskie. Uczniowie mogli bezpośrednio porozmawiać z ponad czterdziestoma specjalistami z różnych branż.

Forum karier to ważne wydarzenie dla uczniów od klas seconde do terminale. Organizowane co dwa lata, ma na celu pomóc uczniom zaplanować ich dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową, poprzez organizowanie spotkań z profesjonalistami z różnych dziedzin.

W tym roku w Forum uczestniczyło ponad 40 przedstawicieli różnych profesji. Reprezentowali sektory takie jak: nauki ścisłe i inżynieria, zdrowie, architektura i nieruchomości, finanse, IT, dziennikarstwo, prawo, lotnictwo cywilne, hotelarstwo, kultura, handel, dyplomacja, logistyka i sztuka.

Po wysłuchaniu krótkiej prezentacji na temat poszczególnych zawodów nasi uczniowie mogli porozmawiać z gośćmi na temat przebiegu ich edukacji, kariery zawodowej, a także zalet i trudności każdego zawodu.

Dzięki Forum, niektórzy z uczniów mogli utwierdzić się co do swoich dalszych planów lub je zmienić, inni natomiast, szczególnie w klasie seconde, mieli okazję zapoznać się z nowymi inspirującymi ścieżkami kariery, co na pewno pomoże im w wyborze dalszych studiów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i poświęcili swój czas, aby spotkać się z naszymi uczniami.

Galeria zdjęć