Konferencja na temat Fake News

W piątek 13 października 2023 r. siedmioro uczniów z klas Première i Terminale, w towarzystwie nauczyciela historii, geografii i geopolityki, odwiedziło Centrum Cywilizacji Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego (CCFEF), aby wziąć udział w seminarium na temat Fake News…

Wizyta była rezultatem partnerstwa zainicjowanego na początku roku szkolnego między Lycée Français de Varsovie a Centrum Cywilizacji Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego, aby dać uczniom wstępny wgląd w badania z zakresu nauk społecznych.

Podczas seminarium, zorganizowanego przez Uniwersytet Warszawski oraz Ambasady Francji i Niemiec, studenci uczestniczyli w różnych wystąpieniach, debatach, warsztatach i nieformalnych dyskusjach, próbując odpowiedzieć na następujące pytanie: Jakie strategie należy wdrożyć w celu zwalczania Fake News? Przedstawiciele Trójkąta Weimarskiego byli również obecni, aby zasugerować metody weryfikacji informacji w mediach społecznościowych i prasie.

Po konferencji i w ramach projektu LFV Webradio, powstał także podcast na temat konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z podcastem wyprodukowanym i zaprezentowanym przez Maja Boudoux, pod nadzorem Laurent Vavon i Gauthier Graslin.