LFV na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

26 maja na Stadionie Charléty w Paryżu odbyły się drugie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, zorganizowane przez Société des membres de la Légion d’honneur (SMLH). To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ponad 2000 uczniów szkół średnich z całej Francji i zagranicy, w tym delegację dumnie reprezentowaną przez uczniów z Lycée Français de Varsovie oraz z francusko-polskiej sekcji Liceum Żmichowskiej.

Celem zawodów było uczczenie piękna Francji i przekazanie jej wartości młodszym pokoleniom. Poprzez serię warsztatów tematycznych dotyczących solidarności, zaangażowania, kultury i doskonałości, uczniowie LFV mogli odkryć bogactwo i różnorodność dziedzictwa Francji.

Już od etapu zawodów online, który trwał od 31 stycznia do 15 maja, uczniowie LFV byli bardzo zmotywowani i zdobyli cenne punkty, które pozwoliły im zakwalifikować się do finału na Stadionie Charléty.

26 maja uczniowie LFV wyszli na boisko na Stadionie Charléty, gdzie znakomicie poradzili sobie z zadaniami zaproponowanymi przez 120 obecnych partnerów, demonstrując ducha pracy zespołowej, kreatywność i wiedzę o Francji.

Poza samymi wynikami, Igrzyska Młodzieży były wzbogacającym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie LFV mogli poznać młodych ludzi z całej Francji i świata, podzielić się swoimi doświadczeniami i nawiązać nowe przyjaźnie. Mieli również okazję porozmawiać z ekspertami i osobistościami z różnych dziedzin, co otworzyło przed nimi nowe horyzonty.

Udział uczniów LFV w Olimpiadzie Młodzieży był wielkim sukcesem. Reprezentowali barwy swojej szkoły i pomagali promować wartości Francji. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i wyniki!