LFV uczestniczy w projekcie KONWÓJ 77

Z ogromną radością ogłaszamy, że Liceum Francuskie w Warszawie bierze udział w projekcie « Konwój 77 », w którym uczestniczą młodzi Europejczycy z 37 różnych krajów.

Projekt „KONWÓJ 77” ma na celu w innowacyjny sposób nauczać uczniów szkół ponadpodstawowych, czym była Zagłada. Głównym celem w projekcie, jest odtworzenie biografii osób deportowanych w ostatnim wielkim transporcie, w którym wysłano ludzi z obozu internowania w Drancy 31 lipca 1944 r. Uczniowie mają za zadanie, wspólnie z nauczycielami przygotować biografię jednego lub kilku więźniów konwoju.

W ramach projektu uczniowie z klasy 2 wybrali się w piątek 12 listopada z wizytą do Muzeum POLIN (Muzeum Historii Żydów Polskich), w towarzystwie nauczycieli polskiego, francuskiego i historii.

W trakcie tej wizyty uczniowie mogli zwiedzić z przewodnikiem dwie części wystawy stałej Muzeum poświęcone XIX i XX wiekowi. Mieli również okazję zapoznać się z ofertą badań genealogicznych, dowiedzieć się jak korzystać z różnych baz danych i stron internetowych, które zawierają dokumentację o przodkach.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://convoi77.org/