Noc Czytania na Saskiej Kępie

Tegoroczna, szósta edycja Nocy Czytania została zorganizowana pod hasłem miłości (w nawiązaniu do wiersza Victora Hugo „Zawsze miłość! Wciąż kocham…”). Jak co roku, kadra nauczycielska Liceum Francuskiego w Warszawie w porozumieniu z uczniami zorganizowała liczne warsztaty oraz projekty łączące literaturę i sztukę, by wspólnie dzielić przyjemność czytania i miłość do literatury…

Organizowane przez Francuskie Ministerstwo Kultury, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu, Noce Czytania promują książki i czytelnictwo wśród wszystkich odbiorców we Francji, ale także za granicą. Wydarzenia te pozwalają także wzmocnić współpracę pomiędzy środowiskiem edukacyjnym a światem książek i czytelnictwa.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce wydarzenie, które początkowo miało odbyć się pod koniec stycznia na Saskiej Kępie, musiało zostać przełożone na 21 kwietnia; dopiero wtedy mogliśmy ugościć uczniów i ich rodziny.

W tym roku uczestnicy mogli wziąć udział w czytaniu na głos, sprawdzić swoją wiedzę na temat literatury francuskiej i anglosaskiej w quizach, wyznać miłość na tablicy swobodnych wypowiedzi, zagłosować na ulubione opowiadanie lub spróbować swoich sił w sztuce origami!

Tegoroczną nowością były dwie gry typu escape przygotowane przez uczniów – jedna o tematyce horroru, zaś druga inspirowana światem gier wideo.

Dziękujemy wszystkim za piękne wydarzenie!

Galeria zdjęć