Drzwi Otwarte LFV podczas Święta Saskiej Kępy

W sobotę 27 maja br. z okazji corocznego majowego Święta Saskiej Kępy, Gimnazjum i Liceum LFV miały przyjemność zorganizować Drzwi Otwarte i zaprosić rodziny na szereg warsztatów. Tego dnia szkoła znalazła się też w samym sercu festynu, zaś na stoisku przy ulicy Francuskiej goście mogli podziwiać wystawę stworzoną z okazji stulecia LFV.

Święto Saskiej Kępy to wydarzenie organizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i PROM Kultury, którego celem jest pokazanie dynamiki dzielnicy Saska Kępa. Na ulicy Francuskiej gromadzą się wówczas najważniejsze miejsca w dzielnicy i przedstawiają swoją działalność, organizowane są także koncerty i animacje.

W ramach 15. edycji Święta, Gimnazjum i Liceum LFV otworzyły drzwi dla ponad 60 rodzin, by pozwolić im lepiej poznać placówkę. W godzinach 10.00-13.00 goście spotkali się z naszymi nauczycielami i uczniami oraz mogli wziąć udział w ponad piętnastu warsztatach edukacyjnych i rozrywkowych.

Wśród aktywności znalazły się:

  • warsztaty pierwszej pomocy,
  • wystawa poświęcona fast fashion,
  • quiz dotyczący literatury angielskiej,
  • różnorodne łamigłówki matematyczne,
  • eksperymenty naukowe,
  • oraz odkrywanie świata robotów!

Od godziny 14.00 szkoła była również obecna w samym sercu Święta Saskiej Kępy dzięki stoisku przy ulicy Francuskiej i zapraszała gości do objerzenia części wystawy stworzonej z okazji stulecia LFV.

Uczestnicy mogli przenieść się w czasie i poznać portrety wybranych absolwentów LFV. Wystawę podziwiał również burmistrz dzielnicy Praga-Południe, dyrektorka PROMu Kultury oraz wielu absolwentów.

Na początku wydarzenia uczniowie mogli wziąć udział w wielkiej paradzie w barwach LFV. Na tę okazję uczniowie z Saskiej Kępy starannie zaprojektowali grafikę do której każdy z nich zaproponował ilustrację. Po naradzie wybrano najpiękniejszą z nich i przedstawiono ją na banerze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom LFV, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia!

Równie gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyszły się z nami spotkać!