Europejski Dzień Języków na Saskiej Kępie

W poniedziałek 26 września odbył się Europejski Dzień Języków, którego celem jest promocja bogatego dziedzictwa językowego Europy. Z tej okazji nasi uczniowie klas 3e i 4e z Saskiej Kępy postanowili uczcić różnorodność europejskich języków i kultur na własny sposób.

Europejski Dzień Języków ustanowiony w 2002 r. przez Radę Europy jest corocznym wydarzeniem, którego celem jest świętowanie różnorodności językowej naszego kontynentu oraz zachęcanie obywateli Europy do nauki nowych języków i rozwijania wielojęzyczności.

Ponieważ nauka języków jest ważnym aspektem nauczania w LFV, nasi uczniowie klas 3e i 4e naturalnie postanowili wziąć udział w tej inicjatywie. W środę 28 września nasi uczniowie spotkali się, by za pomocą pisma i śpiewu przekazać swoją miłość do języków.

Nasi młodzi lingwiści najpierw napisali na kilku plakatach słowa zachęty i wsparcia we wszystkich językach, którymi się posługują i zawiesili je na ścianach korytarzy na Saskiej Kępie. Następnie, przy akompaniamencie pani Wójcik, klasy wspólnie zaśpiewały piosenkę „Debout les gars” Huguesa Aufraya.

Aby zmotywować się do kolejnych lekcji języka hiszpańskiego, grupa uczniów z klas 3e przygotowała również drugą piosenkę, którą wykonali na zajęciach, tym razem w języku hiszpańskim – „Me gusta la vida” zespołu Funambulista!

Brawo dla wszystkich!