LFV na Dniu Otwartym Ambasady Francji

W sobotę 24 września LFV miało przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartym Ambasady Francji w Polsce. Udział w tym wydarzeniu pozwolił pokazać dynamizm naszej szkoły i jej rolę w promowaniu kultury i języka francuskiego w Polsce. Ku wielkiemu zadowoleniu publiczności, nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele animacji i warsztatów.

Ambasada Francji w Polsce otworzyła drzwi dla szerokiej publiczności w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tradycyjnie zorganizowanych w połowie września. Umożliwiło to Francuzom, osobom pochodzenia francusko-polskiego oraz polskim miłośnikom Francji celebrowanie kultury i języka francuskiego. Wraz z innymi francuskimi firmami i instytucjami, jako znaczący gracz na arenie francuskiej społeczności w Polsce udział w wydarzeniu wzięło również LFV.

24 września nauczyciele i uczniowie przedstawili bogaty program, który okazał się prawdziwym sukcesem przed publicznością liczącą ponad 3600 osób. Były to m.in.:
– wystawa rysunków uczniów z Sadyby wykonanych w ramach konkursu o motywie przewodnim francusko-polskiej przyjaźni, zorganizowany we współpracy ze stowarzyszeniem Varsovie Accueil;
– warsztaty kulinarne z naleśnikami bretońskimi prowadzone przez uczniów klas CM2 i klas szóstych;
– doświadczenia chemiczne z udziałem naszych licealistów.

Jednak LFV zostało gwiazdą wydarzenia również – a wręcz szczególnie – dzięki występom piosenkarskim, muzycznym i tanecznym! Na scenie miało okazję pokazać się wiele naszych utalentowanych uczennic i uczniów, którzy zaprezentowali m.in. hiphopowy numer taneczny, kilka fortepianowych kawałków oraz wspaniałe wykonania piosenek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim działom Ambasady Francji w Polsce za organizację tak pięknego wydarzenia!

FILM Z WYSTĘPÓW NASZYCH UCZNIÓW

GALERIA ZDJĘĆ