Noc Czytania 2024

W czwartek, 18 stycznia odbyła się na Saskiej Kępie 8. edycja Nocy Czytania, coroczna celebracja przyjemności czytania. Organizowane we Francji przez Centre National du Livre, Nocy Czytania tego roku poświęcono tematowi „Ciała”. W ramach tej edycji nauczyciele i uczniowie przygotowali bogaty program, aby zapewnić gościom przyjemny wieczór pełen różnorodnych atrakcji.

Wydarzenie rozpoczęło się w sali wideo, gdzie uczestnicy zgromadzili się, aby posłuchać fascynujących czytań przygotowanych przez prelegentów, eksplorujących temat Ciała. Omawiane tematy obejmowały przemiany ciała boksera, cierpienie związane z nadwagą, nos Cyrano de Bergerac oraz inspirujące wiersze. Maja Boudoux i Suzanne Peccoud, dwie uczennice ostatniej klasy, stworzyły nawet żywiołowy tekst, który poruszał filozoficzne koncepcje na temat ciała.

Drugą część wieczoru stanowiły różnorodne warsztaty starannie przygotowane przez uczniów i grono pedagogiczne, które angażowały zarówno ciało, jak i umysł uczestników.

W programie znalazły się również: artystyczna podróż do świata Alicji w Krainie Czarów, escape game prowadzony przez uczniów 1ère, dynamiczne gry fabularne organizowane przez Klub Gry Fabularnej, lekcje jogi prowadzone przez uczniów, aby nauczyć się relaksować, a także zabawy online.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, rodzicom i wszystkim uczestnikom za ten piękny wspólny moment wokół czytania!