Podsumowanie pierwszego kiermaszu LFV „Varsauvons les jouets”

W niedzielę 11 grudnia ub. r. na Sadybie odbyła się pierwsza edycja kiermaszu zabawek „Varsauvons les jouets” zorganizowanego przez uczniów klasy 3A we współpracy z wolontariuszami grupy Varsauvons la Planète. Aby zwiększyć świadomość ekologicznej konsumpcji, zaprosiliśmy rodziny uczniów LFV oraz francuską społeczność w Warszawie do zakupu używanych zabawek i książek.

Kto by pomyślał, że nasze szafki są pełne tylu skarbów? Pewnego popołudnia na sali gimnastycznej na Sadybie zebrało się 28 młodych i dorosłych sprzedawców, aby dać drugie życie zapomnianym zabawkom.

Między 12.00 a 16.00 nasi kupujący w świetnych humorach dokonywali zakupów z drugiej ręki. Zachwyceni, że mogą przyczynić się do ochrony naszej planety i jednocześnie kogoś uszczęśliwić, kupowali gry planszowe i edukacyjne, lalki, maskotki, a nawet przebrania. Różnorodność wystawionych towarów sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Mimo zaangażowania i entuzjazmu towarzyszącego wydarzeniu, niestety nie wszystkie zabawki znalazły nowego właściciela. Ale nie oznacza to, że ich droga się zakończyła – nasi sprzedający okazali się bardzo hojni i zostawili wiele zabawek w szkole do dalszego wykorzystania!

Po przejrzeniu znalazły zatem drugie życie w szkole, przedszkolu, świetlicy, a także w fundacji Entraide.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej świetnej inicjatywie ekologicznej!