Spotkanie edukacyjno-sportowe dla naszych licealistów na Sadybie

W piątek 10 lutego w sali gimnastycznej na Sadybie nasi uczniowie z Saskiej Kępy mieli przyjemność spotkać się z kolegami z Willy-Brandt-Schule i stowarzyszenia Flying Bag na turnieju piłki ręcznej łączącym sport i ekologię. To sportowe wydarzenie zorganizowane we współpracy z grupą „Varsauvons la Planète” miało na celu uwrażliwić młodzież na kwestię zrównoważonego rozwoju w sporcie.

Łącznie dwanaścioro uczniów LFV (od klasy 2nde do maturalnej), dwoje z liceum niemieckiego oraz kilkanaścioro ukraińskich nastolatków ze stowarzyszenia Flying Bag zmierzyło się w quizie i wyjątkowo zaciętym turnieju piłki ręcznej.

Nasi młodzi sportowcy zostali podzieleni na 3 mieszane drużyny i zaproszeni do quizu dotyczącego odpowiedzialnego sportu, który miał uświadomić im powiązania między sportem a globalnym ociepleniem.

Następnie wszyscy wyszli na boisko na turniej piłki ręcznej pod kierownictwem Illyane’a, eksperta od piłki ręcznej i członka stowarzyszenia Varsovie Accueil.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zapoczątkowało odpowiedzialne zaangażowanie sportowe wszystkich uczestników!

Wielkie podziękowania dla firmy Little Greenfinity za wsparcie, a także dla stowarzyszeń Varsauvons La Planète i Varsovie Accueil za organizację turnieju.