Poranek wyzwań matematycznych na Sadybie

W czwartek 16 lutego przedszkolaki z Sadyby spotkały się na poranku wyzwań matematycznych związanych z omawianym w grupach dziecięcym albumem Taro Miury „Maleńki król”. Projekt miał na celu przygotowanie maluchów do rozwiązywania problemów logicznych oraz odtwarzania modeli, a także wyrobienie u najmłodszych orientacji przestrzennej.

Tego przedpołudnia mózgi naszych przedszkolaków z Sadyby aż dymiły!
W 4-lub 5-osobowych grupach pod opieką rodziców lub opiekunów dzieci rozwiązywały na czas (20 minut) zagadki matematyczne związane z dziecięcym albumem „Maleńki król” Taro Miury.

Przedszkolaki uczestniczyły w aktywnościach zgodnie z grupami wiekowymi:

  • 3-latki z najmłodszej grupy (PS) stanęły przed wyzwaniem odtworzenia zamków na podstawie zdjęć, przygotowania posiłku maleńkiego króla i jego rodziny zgodnie z przedstawionym modelem, a także zbudowania drogi kolejowej łączącej dwa zamki.
  • 4-latki ze średniej grupy (MS) zostały poproszone o zbudowanie ścieżki, którą rycerz z opowiadania będzie mógł dotrzeć do księżniczki, umieszczenie książąt w odpowiednim miejscu planszy zgodnie z instrukcją, uzupełnienie kart sudoku oraz rozszyfrowanie symboli, by umieścić mieszkańców zamku w odpowiednim miejscu.
  • 5-latki z grupy starszaków (GS) otrzymały zadanie uzupełnienia kart sudoku, dopasowania planszy konstrukcyjnej do odpowiedniego zamku, ułożenie kostek w złożony wzór oraz pokolorowania jak największej liczby żołnierzy przy użyciu tylko dwóch kolorów.

Gratulujemy przedszkolakom koncentracji i entuzjazmu!