Rusza akcja „zero waste” na Sadybie

W grudniu ubiegłego roku, w ramach współpracy z francuską firmą KLEPIERRE i wolontariuszami  z grupy „Varsauvons La Planète” ze stowarzyszenia Varsovie Accueil, francuska szkoła podstawowa na Sadybie uruchomiła program mający na celu podniesienie świadomości uczniów na temat „zero waste”.

Wszystkie 11 klas podstawówki od CP do CM2, uczestniczyło w warsztatach pt. „Podwieczorek zero waste” prowadzonych przez Virginie Little z Little Greenfinity oraz Géraldine, Marie i Stéphanie z „Varsauvons la Planète“.

Dzieci mogły szczegółowo zapoznać się z wpływem, jaki wywierają plastikowe odpady na środowisko naturalne i wspólnie zastanawiały się nad ograniczenie ilości opakowań w naszym życiu.

Warsztaty rozpoczęły się od analizy zwykłego kosza na śmieci. Dzieci na widok każdego odpadu odpowiadały  na następujące pytania:

  • Co to jest za przedmiot?
  • Do czego służy?
  • Z czego jest zrobiony?
  • Co można zrobić z tym odpadem ?
  • Jak można go zastąpić?

Zdecydowana większość odpadów w koszach to są plastikowe opakowania niepodlegające recyklingowi, ale przy odrobinie kreatywności możemy znacznie zmniejszyć ich ilość w naszym życiu!

Ponadto zaplanowano także warsztaty tworzenia woskowijek, które niebawem się odbędą.

Mamy nadzieję, że to szkolenie zainspiruje całe rodziny do przygotowywania podwieczorków i przekąsek bez plastikowych opakowań!