Konkurs Mali Mistrzowie Czytania

Szkoła Francuska w Warszawie z dumą ogłasza swój udział w konkursie Mali Mistrzowie Czytania zorganizowanym przez agencję AEFE. Po kilku tygodniach przygotowań Szkoła Francuska wybrała dwóch finalistów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w finałach szkół ZECO

Od kilku tygodni uczniowie klas CM1 i CM2 z entuzjazmem i determinacją przygotowywali się do tego wyjątkowego konkursu literackiego. Po zapoznaniu się z zasadami konkursu, ośmioro dzieci wybrało powieść, którą już przeczytali i wybrali 2-3 minutowy fragment do przeczytania. Pracując w parach, ćwiczyli czytanie, starając się doskonalić swoją ekspresję przy jednoczesnym poszanowaniu subtelności tekstu. Podczas tych sesji mieli okazję zaprezentować swoje czytania klasie, otrzymując konstruktywne komentarze i porady od swoich rówieśników i nauczycieli, w szczególności na temat znaczenia przestrzegania interpunkcji, różnicowania głosu postaci i przekazywania emocji tekstu bez nadmiernego udramatyzowania.

Finaliści zostali wybrani w dwóch etapach: najpierw uczniowie głosowali w klasie, aby wybrać dwie dziewczynki i dwóch chłopców na podstawie kryteriów oceny, takich jak artykulacja, interpunkcja, wizualny kontakt z publicznością, projekcja głosu i zdolność do przekazywania emocji tekstu.

Następnie czwórka finalistów miała okazję ponownie przeczytać swoje teksty przed jurorami złożonymi z nauczycieli CM1, bibliotekarki i nauczyciela trzeciego cyklu FLSCO. Jurorzy skrupulatnie ocenili występy pod kątem ustalonych kryteriów, wybierając jedną dziewczynę i jednego chłopca, którzy będą reprezentować Szkołę Francuska w finale ZECO 13 marca!

Z przyjemnością informujemy, że naszymi reprezentantami w finale ZECO są Valentine Binoit i Victor Schneeberger, którzy wspaniale przeczytali fragmenty „Journal d’un chien de campagne” Ka i „Dagobert fait le tour de la terre” Zidrou, które można posłuchać poniżej:

Z dumą informujemy również, że Szkoła Francuska w Warszawie będzie organizatorem finału konkursu „Mali Mistrzowie Czytania”, w którym wezmą udział uczniowie ze wszystkich szkół uczestniczących w konkursie w strefie ZECO!

Całym sercem wspieramy Valentine i Victora w tej literackiej przygodzie!

Zapraszamy do zapoznania się z reportażem z konkursu Mali Mistrzowie Czytania przygotowanym przez Klub Dziennikarski uczniów Sadyby:

Galeria zdjęć z półfinału konkursu: