Spotkanie z mistrzem olimpijskim Kevin Tillie

W poniedziałek 19 lutego klasy CE2 na Sadybie gościły emblematyczną postać francuskiego sportu: Kevina Tillie, złotego medalistę w siatkówce…

Podczas swojej wizyty w szkole na Sadybie Kevin Tillie z pasją dzielił się z naszymi uczniami subtelnościami i specyfiką siatkówki. Dzieci miały również przywilej zadawania pytań bezpośrednio zawodnikowi, który z wielką pasją i humorem na nie odpowiadał.

Punktem kulminacyjnym spotkania była niewątpliwie prezentacja złotego medalu zdobytego przez Kevina Tillie z reprezentacją Francji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Uczniowie z szeroko otwartymi oczami mieli okazję przyjrzeć się z bliska temu cennemu trofeum, symbolowi ciężkiej pracy i determinacji.

Dzień zakończył się pokazem siatkówki, podczas którego Kevin Tillie uczył młodych uczniów technicznych ruchów i strategii tego wymagającego sportu. Uczniowie CE2 mieli okazję udoskonalić swoje podania i poznać tajniki niepowstrzymanego smasha. 

Dodatkowo sesja autografów dała dzieciom możliwość zabrania do domu cennej pamiątki z tego wyjątkowego dnia.

Spotkanie z Kevinem Tillie ma szczególne znaczenie w tym okresie poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, symbolizując zaangażowanie sportowców najwyższej klasy w przekazywanie wiedzy i wartości sportowych przyszłym pokoleniom.

Wielkie podziękowania dla Kevina Tillie za przyjęcie zaproszenia i zainspirowanie naszych uczniów swoją pasją do siatkówki!