Spotkanie z uczniami z polskiej szkoły z Wilanowa

Od 2020 roku Lycée français de Varsovie oferuje wyjątkową ścieżkę językowo-kulturową, umożliwiającą uczniom udział w różnych projektach związanych z językiem polskim. We wtorek 14 listopada uczniowie CM2 zapisani w Sekcji Międzynarodowej języka polskiego na Sadybie powitali uczniów ze szkoły polskiej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz w Wilanowie, aby spędzić razem dzień poświęcony różnorodności!

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przez uczniów patronów ich szkół — alpinistka Anna Rutkiewicz dla polskiej szkoły i pisarz René Goscinny dla naszych LFV — oraz małego quizu na temat omówionych postaci.

Następnie uczniowie z Sadyby oprowadzili swoich gości po szkole: klasy, sala gimnastyczna, stołówka, boisko, biblioteka, itp. Po przerwie obiadowej uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych i warsztatach plastycznych w małych grupach.

Punktem kulminacyjnym spotkania było odsłonięcie mozaiki imion stworzonej przez uczniów i zatytułowanej „Szkoła to my”.

Spotkanie z polską szkołą było okazją do podniesienia świadomości uczniów na temat różnorodności kulturowej i języków europejskich poprzez zabawne, interaktywne zajęcia. Wszyscy byli zachwyceni możliwością nawiązania nowych przyjaźni i znajomości języka polskiego!