Uczniowie szkoły na Sadybie zgłębiają baśnie i legendy

Przez ostatnie miesiące uczniowie klas CM1 i CM2 z Sadyby należący do Międzynarodowej Sekcji Języka Polskiego mieli okazję zgłębiać baśnie i legendy. Zajęcia miały na celu zapoznać uczniów z cechami i elementami odróżniającymi te formy opowieści. W kwietniu, na zakończenie procesu nauki, uczniowie wykonali kreatywne Lapbooki, w których podzielili się omawianymi dziełami.

Lapbooki są kreatywnym sposobem dla najmłodszych na utrwalenie wiedzy i syntezę informacji. Te miniaturowe książeczki nie tylko zachęcają ich do zgłębiania określonego tematu, ale również do kreatywnej pracy – wycinania i wklejania różnych elementów.

W ramach zajęć, uczniowie klas CM1 i CM2 należący do Międzynarodowej Sekcji Języka Polskiego mieli okazję zgłębić wiele cech, które odróżniają baśnie od legend.

Po dogłębnym zbadaniu tych – szczególnie popularnych wśród młodego pokolenia – gatunków literackich, zachęciliśmy uczniów do utrwalenia wiedzy przez zabawę i przedstawienia za pomocą Lapbooka.

Klasy CM1 i CM2 potraktowały zadanie bardzo poważnie i stworzyły Lapbooki, z których każdy był bardziej kreatywny od drugiego! Za pomocą różnych gier, quizów, labiryntów i ilustracji wytężyli wyobraźnię, by zaprezentować nowo pozyskaną wiedzę.

Gratulujemy uczniom wspaniałej pracy!