Wielki powrót zielonej szkoły dla uczniów z Sadyby!

Po dwóch latach pełnych covidowych restrykcji i pozbawionych szkolnych wycieczek, uczniowie klas CE1, CE2, CM1 i CM2 ze Szkoły Podstawowej na Sadybie mieli wreszcie możliwość spędzić kilka dni na łonie natury. W programie znalazły się: wielki haust świeżego powietrza, rozmaite aktywności i mnóstwo wspólnych chwil!

KLASY CE1:

W dniach 8-10 czerwca to uczniowie klas CE1 zostali pionierami przygody! Po wyruszeniu o ósmej rano i podróży autokarem do Pilawy, miejscowości położonej 62 km od Warszawy, uczniowie rozlokowali się w pokojach Stowarzyszenia Akademii Łucznica i podzielili na grupy, w ramach których od razu rozpoczęli zajęcia.

W ciągu trzech dni pobytu uczestniczyli w wielu warsztatach prowadzonych przez lokalnych artystów: tworzyli ceramikę, fotogramy, a także poznali technikę batiku (farbowania tkanin poprzez pokrycie woskiem miejsc, które mają pozostać niezabarwione) oraz malarstwa na szkle.

Po wieczornej kolacji uczestnicy postawili na relaks i wspólną zabawę – wszyscy spotkali się przy grach planszowych oraz spędzili nieco czasu przy ognisku.

Klasy CE2:

Od poniedziałku 20 do piątku 24 czerwca czas poza Warszawą spędzili uczniowie naszych klas CE2! Ich zielona szkoła upłynęła pod znakiem zajęć z zakresu środowiska i społeczeństwa. Dzieci pokonały ponad 300 km, by dotrzeć do Serw, małej wioski położonej niedaleko granicy litewskiej i białoruskiej.

Zakwaterowani w ośrodku położonym w sąsiedztwie jeziora i lasu, uczniowie korzystali z szerokiej gamy zajęć sportowych na łonie natury takich jak wspinaczka, kajakarstwo, biegi na orientację, wchodzenie na drzewa i kolarstwo górskie.

W otoczeniu zieleni mieli również możliwość bezpośrednio obserwować otaczające ich środowisko wodne i leśne, aby zbadać je z perspektywy ekologicznej i naukowej. W ten sposób uczniowie mogli pochylić się nad jednością i różnorodnością otaczającej ich flory i fauny, a jednocześnie zastanowić się nad wpływem działalności człowieka na środowisko.

Klasy CM1 oraz CM2:

W dniach 20-24 czerwca przyszła również kolej na uczniów klas CM1 i CM2, by tym razem oni odetchnęli świeżym powietrzem i uczestniczyli w zajęciach poświęconych sportom wodnym! Po podróży w kierunku północno-zachodnim dotarli do ośrodka w Tardzie położonego w województwie warmińsko-mazurskim, około 230 km od Warszawy.

Przylegające do ośrodka jezioro i las sprawiły, że uczniowie mogli zażywać kąpieli w środowisku sprzyjającym jednocześnie obserwacji i badaniu fauny oraz flory. Podobnie jak koledzy z CE2, uczniowie uprawiali na łonie natury różne aktywności sportowe, głównie żeglarstwo. Mieli na przykład możliwość płynąć kajakiem, żaglówką i łodzią, spróbowali strzelania z łuku i wspinali się na drzewa!

CM2: