Wycieczka rowerowa dla klas CE2

W czerwcu br. uczniowie klas CE2 odpalili rowery i wybrali się na przyjemną sportową przejażdżkę, podczas której pokonali dystans około dwudziestu kilometrów w kierunku Lasu Kabackiego!

Od początku ferii wiosennych uczniowie klas CE2 przygotowywali się i trenowali do wielkiej tegorocznej przejażdżki rowerowej. Była to dla nich także okazja, by poznać historię roweru i poznać przodków tego urządzenia.

Pod koniec maja pan Lamort de Gail, rodzic jednego z uczniów, był uprzejmy zaprezentować dzieciom bicykl i pozwolił go wypróbować. Nasi młodzi rowerzyści byli pod wielkim wrażeniem rozmiaru kół i bardzo się cieszyli, gdy następnie znaleźli pojazd dostosowany do ich wzrostu.


Z kolei pod koniec czerwca dzieci pod opieką nauczycieli przejechały na rowerach 26 km w ciągu jednego dnia. Miały możliwość podziwiać skąpane w słońcu warszawskie krajobrazy, a przede wszystkim zwiedzić Las Kabacki.

Przez całą przejażdżkę naszych młodych rowerzystów nie opuszczał hart ducha i kontynuowali jazdę nawet pod wiatr. Było warto, ponieważ na mecie czekał na nich świetny piknik na łonie natury!

Gratulacje dla wszystkich!