ZBIÓRKA DLA UKRAINY

Wojna w Ukrainie sprawiła, że już 3 miliony Ukraińców musiało opuścić swój kraj, a ich liczba rośnie z każdym dniem. Około trzydzieściorga uczniów z tej grupy dołączyło też do LFV. Po całej Europie, a zwłaszcza Polsce, przetoczyła się prawdziwa fala solidarności. Postanowiliśmy przyłączyć się do tego ruchu jako LFV, by pokazać wsparcie dla Ukrainy.

DWA PUNKTY ZBIÓRKI UTWORZONE PRZY LFV

Obecnie organizujemy zbiórkę we współpracy z władzami dzielnicy Praga-Południe. Zbiórka wśród społeczności szkolnej LFV rozpoczęła się 10 marca wraz z listą produktów (link do listy), które zostaną przekazane uchodźcom przybywającym do Warszawy (Dworzec Wschodni i Dworzec Centralny). Utworzyliśmy dwa punkty zbiórki:

  • jeden na Saskiej, pod namiotem,
  • drugi na Sadybie przy wejściu.W zbiórce uczestniczą już nauczyciele i uczniowie – teraz kolej na Ciebie!

Rada Szkoły (CVL) oraz kilkoro uczniów klas czwartych wspieranych przez nauczycieli odpowiedzialnych jest za zbiórkę, sortowanie i dostarczanie produktów. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie wykonali plakaty i prace plastyczne w kolorach flagi ukraińskiej, które następnie zostały wyeksponowane w szkole.

Lista produktów jest regularnie aktualizowana, aby jak najskuteczniej pomagać potrzebującym. Wraz z uczniami opcji SAW (Sztuka AudioWizualna) uczestniczyliśmy także w kręceniu filmu przedstawiającego tę akcję w formie wideo:Zachęcamy do udziału w zbiórce i przekazywania produktów!

Laura, Suzanne i Zofia (w imieniu Rady Szkoły i klas czwartych)