Jedyna taka szkoła
w Polsce

Jako członek sieci szkół Agencji ds. Szkolnictwa Francuskiego za Granicą (AEFE), Liceum Francuskie w Warszawie jest akredytowane przez francuskie Ministerstwo Edukacji, a programy nauczania tworzone są zgodnie zasadami francuskiego systemu edukacyjnego.

Sto lat doskonałości
w nauczaniu

Liceum Francuskie w Warszawie było pierwszą zagraniczną szkołą, która powstała w Polsce. Stworzone zostało w 1919 r., tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jego powstanie ukronowało wznowienie stosunków dyplomatycznych między Francją a Polską.

Pełna oferta edukacyjna
dla dzieci w wieku 2-18 lat

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości
od przedszkola do liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Nauczanie prowadzone jest przez 100 wysoko wykwalifikowanych nauczycieli,
z których większość stanowią native speakerzy.

Slider

Aktualności

Oferta pracy z naboru lokalnego

Gimnazjum, Liceum

Oferta pracy z naboru lokalnego

Przywiązujemy do rekrutacji szczególną wagę i poszukujemy pracowników o uznanych kwalifikacjach, dynamicznych i zmotywowanych, potrafiących pracować w zespole w wymagającym otoczeniu. Gimnazjum-liceum…
Księga pamiątkowa LFV 2019-2020 już jest!

Ogólne

Księga pamiątkowa LFV 2019-2020 już jest!

Jak co roku, cała społeczność Liceum Francuskiego poświęciła się pracy nad przygotowaniem pamiątkowego albumu zawierającego najważniejsze wydarzenia z mijającego roku szkolnego. Tegoroczna,…
❰  

Wrzesień 2020

  ❱
ponwtśrczwptsobnie

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


Nie znaleziono wydarzeń

Edukacja otwarta
na Europę i na Świat

Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) oferuje program wysokiej jakości edukacji ciągłej - od przedszkola do liceum - zgodnie z zasadami francuskiego systemu edukacyjnego. Nauczanie polega na innowacyjnej pedagogice, która promuje otwartość i różnorodność kulturalną poprzez m.in. naukę wielu języków obcych oraz udział w projektach obywatelskich.

Slider
0

Narodowości

0

Uczniów

0

Poziomy kształcenia

Nasze wartości humanistyczne i obywatelskie

Otwartość na różnorodność świata

Obywatelskość w akcji
i w myśleniu

Wielokulturowość otoczenia edukacyjnego

Doskonałość akademicka
i interdyscyplinarne metody nauczania

Tolerancja polityczna, religijna i ideologiczna

Wyjątkowy program powitalny
dla dzieci niefrancuskojęzycznych

Program przeznaczony jest dla dzieci nie znających lub nie władających biegle językiem francuskim. Umożliwia skuteczną integrację ucznia w program szkolny.

Międzynarodowa sekcja
języka polskiego

Wszyscy uczniowie planujący studiować w Polsce mogą w naszej szkole uczyć się języka polskiego, historii i literatury polskiej.

Dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych

Szkoła oferuje indywidualne wsparcie pedagogiczne dla uczniów, mających specyficzne trudności w uczeniu się lub specjalne potrzeby medyczne.

Jedyna sieć francuskich szkół na całym świecie

Liceum jest częścią sieci szkół Agencji ds. Szkolnictwa Francuskiego za Granicą (Agence pour l’enseignement français à l’étranger – AEFE), która zrzesza 522 francuskich szkół w ponad 139 krajach. To jedna z największych światowych sieci edukacyjnych. Przynależność do niej jest gwarancją doskonałego programu nauczania, umożliwia także wszystkim uczniom Liceum Francuskiego
w Warszawie kontynuację edukacji w innej szkole francuskiej za granicą bez przerw w nauce i zmiany
na inny program nauczania.

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter :

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera od LFV drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail.Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody).

Drodzy rodzice, już mamy nowy rok szkolny! Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami praktycznymi.

Dowiedz się więcej