Zapisy w Gimnazjum – Spotkanie informacyjne

12kwi2022

Since June 2016 you need to have a valid API key enabled to display Google maps, see plugin settings

Od: 18.30 do: 20.00

Lokalizacja: Lycée français de Varsovie (Saska Kępa)

ul. Walecznych 4/6, 03-916 Warszawa

 

Państwa dziecko wkrótce będzie miało 11 lat i zna język francuski na poziomie podstawowym (odpowiednik poziomu A2/B1)? Zapraszamy na Spotkanie informacyjne zorganizowane przez LFV, aby dowiedzieć się więcej o zapisach w pierwszej klasie Francuskiego Gimnazjum! We wtorek 12 kwietnia dyrekcja i kadra pedagogiczna Liceum Francuskiego w Warszawie będą do Waszej dyspozycji: odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące szkoły, atutów francuskiego programu nauczania, oraz programu nauczania dla gimnazjalistów...

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości od Przedszkola do Liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Językiem wykładowym jest język francuski, a program nauczania opiera się na kształtowaniu postaw obywatelskich i przekazywaniu wartości moralnych. 

W Gimnazjum nasi uczniowie utrwalają i pogłębiają nabytą wiedzę. Gimnazjaliści mogą wybrać trzy języki obce oprócz języka francuskiego, a ważne miejsce w programie nauczania zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, w którym nacisk jest kładziony na sam proces poznawczy, przez co uczeń rozbudza swoją ciekawość, rozwija kreatywność i krytyczne myślenie. (Więcej informacji)

Dla dzieci polskojęzycznych placówka oferuje Międzynarodową sekcję języka polskiego, która pozwala pogłębić wiedzę o języku polskim, kulturze i historii Polski.

Zapraszamy serdecznie do udziału w  Spotkaniu informacyjnym dla zapisów w Gimnazjum, które odbędzie się we wtorek 12 kwietnia w godz. 18.30-20.00 w naszej placówce na Saskiej Kępie.

>> Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia szkoły oraz bezpośrednich rozmów z nauczycielami! <<

W PROGRAMIE WYDARZENIA: 

  • Prezentacja placówki i oferty edukacyjnej w gimnazjum;
  • Zwiedzanie szkoły;
  • Rozmowy z nauczycielami i administracją .

 Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Akceptuję politykę prywatności LFV

Enter the word YES in the box:
Validating payment information...
Waiting for Payment Gateway...