Uczniowie klas 3e poznają sztukę „Ronja, córka zbójnika”

Kultura odgrywa bardzo ważną rolę w naszym programie nauczania na każdym poziomie. Dlatego 2 grudnia ub. r. nasi gimnazjaliści z Międzynarodowej Sekcji Języka Polskiego (SI) oraz uczący się jęz. polskiego jako ojczystego (PLM) wybrali się do Teatru Powszechnego na spektakl „Ronja, córka zbójnika” na podstawie powieści Astrid Lindgren.

„Ronja, córka zbójnika” to znana na całym świecie powieść z 1981 roku. Od chwili wydania doczekała się wielu adaptacji – od seriali animowanych, przez musicale, aż po teatr. Kiedy więc spektakl trafił do Teatru Powszechnego, który zwykle odwiedzają nasi uczniowie, nie mogliśmy przegapić takiej okazji!

Sztuka zdecydowanie podbiła serca naszych uczniów! Docenili oni zwłaszcza kreatywność młodej reżyserki, Anny Ilczuk, a także aktorów i scenografa. Szczególne wrażenie zrobiły na nich gry słowne w wypowiedziach głównej bohaterki i jej mamy.

Ta kultowa sztuka pozwoliła uczniom nie tylko poznać słynne dzieło kultury, ale przede wszystkim wyciągnąć z niego filozoficzny morał. W samej rzeczy, śledząc relacje Ronji z otoczeniem (i nie tylko), uczniowie mieli okazję zastanowić się nad trudnościami, które mogą się pojawić w nawiązywaniu i pielęgnowaniu rodzinnych relacji.