Uczniowie w Olimpijskiej atmosferze podczas „Sztafety dookoła świata” 

W ramach działań promujących Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu w 2024 r. Ambasada Francji w Polsce zorganizowała bieg i marsz w Warszawie, w którym wzięło udział kilkoro uczniów z liceum. Wydarzenie było częścią inicjatywy „Sztafeta dookoła świata” zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, która polega na symbolicznym okrążeniu kuli ziemskiej 134 dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich…

14 marca 2024 roku Warszawa tętniła atmosferą sportu i olimpizmu! Przedstawiciele ambasady Francji, Instytutu Francuskiego w Polsce, ambasady Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii, stowarzyszeń sportowych oraz uczniowie LFV wzięli udział w 5-kilometrowym marszu lub 7-kilometrowym biegu.

To wydarzenie było czymś więcej niż tylko wyścigiem, było prawdziwym świętem wartości sportu, olimpizmu i paraolimpizmu. Ambasada Francji w Polsce jest dumna, że mogła przyczynić się do tego sukcesu i serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i entuzjazm.

LFV, które w tym roku otrzymało odznakę „Génération 2024”, jest szczególnie dumne z bycia częścią tego olimpijskiego impulsu. Szkoła jest zaangażowana w promowanie wartości sportu i olimpizmu wśród swoich uczniów oraz uświadamianie im jak ważna jest regularna aktywność fizyczna.

Szkoła Francuska będzie miała również zaszczyt wziąć udział w pierwszej edycji Igrzysk Sportowych strefy ZECO, które odbędą się w dniach od 10 do 14 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to zgromadzi uczniów ze wszystkich francuskich szkół w strefie ZECO-AEFE na tydzień zawodów sportowych i spotkań międzykulturowych.

Nasza szkoła jest przekonana, że sport jest wspaniałym narzędziem edukacji i rozwoju osobistego i każdego dnia angażuje się w promowanie wartości sportu i olimpizmu.

Do zobaczenia w Paryżu w 2024 roku, aby przeżyć olimpijską przygodę!