LFV otrzymało certyfikat „Génération 2024”

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Liceum Francuskie w Warszawie uzyskało certyfikat “Génération 2024 (“Generacja 2024″), przyznany przez AEFE – Agence pour l’enseignement français à l’étranger, w uznaniu naszego zaangażowania na rzecz rozwoju sportu szkolnego i promocji wartości przekazywanych przez sport!

Certyfikat “Generacja 2024” podkreśla działania podjęte przez naszą szkołę w celu zachęcania najmłodszych do aktywności fizycznej i sportowej. To także wyróżnienie dla naszej troski o integrację sportu i aktywności fizycznej w codziennym życiu młodych ludzi. 

Wyróżnienie to stanowi drugi certyfikat przyznany Liceum Francuskiemu w Warszawie przez AEFE, po wcześniejszym utrzymaniu certyfikatu w dziedzinie zrównoważonego rozwoju „EFE3D” (Établissement français à l’étranger en démarche de développement durable), poziom 1 „Zaangażowanie”. 

Chcielibyśmy również przypomnieć, że LFV weźmie udział w pierwszej edycji Igrzysk Sportowych ZECO, organizowanych przez Liceum Francuskie w Zurychu w czerwcu 2024 roku. Inicjatywa ta, wspierana przez Ligę Sportową ZECO i AEFE, zgromadzi 12 drużyn składających się z 6 uczniów 4ᵉ wokół sportu, kultury i świata francuskojęzycznego. To wspaniała okazja dla naszych uczniów, aby podzielić się wyjątkowymi chwilami i wzmocnić braterskie więzi poprzez wzbogacające doświadczenie sportowe!

Uzyskanie tej certyfikacji było możliwe dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli i uczniów przez cały rok. Wielkie brawa dla całej społeczności LFV za to wielkie osiągnięcie i za ich nieustanne zaangażowanie w promowaniu sportu i jego wartości!