LFV zdobywa Puchar Szkoły w Biegu Charytatywnym w Wilanowie

W niedzielę 28 maja br. Liceum Francuskie w Warszawie wzięło udział w Międzynarodowym Biegu Charytatywnym organizowanym przez Rotary Club Warszawa Goethe w dzielnicy Wilanów. Wydarzenie miało na celu zebranie funduszy na rehabilitację młodzieży oraz walkę z polio.

Międzynarodowy Bieg Charytatywny pod patronatem Ambasady Francji w Polsce i wielu innych instytucji przyciągnął łącznie ponad 500 uczestników, którym kibicowało ponad 1500 widzów. Tego dnia LFV połączyło siły z kilkoma warszawskimi szkołami międzynarodowymi, w tym z Willy-Brandt Schule, z którą już w tym roku blisko współpracowało.

Między 9.00 a 18.00 dzieci w wieku 3-18 lat wzięły udział w dostosowanych do grupy wiekowej biegach wspomagając dwie fundacje – działającą na rzecz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych Spartanie Dzieciom oraz EndPolioNow, globalną inicjatywę Rotary International walczącą o wyeliminowanie polio.

W trakcie wydarzenia uczniowie i rodzice mogli również wziąć udział w kilku koncertach dopingujących biegaczy oraz rozmaitych warsztatach sportowych dostosowanych do wszystkich grup wiekowych.

Na zwycięzców w każdej kategorii czekało kilka nagród, między innymi prestiżowy puchar przyznawany zwycięskiej szkole, który za rok zostanie przekazany kolejnemu zwycięzcy.

Dzięki determinacji i poświęceniu naszych uczniów oraz ich rodziców, zaszczyt zdobycia Pucharu Szkoły przypadł LFV! Jesteśmy wyjątkowo dumni, że tak wokół tej ważnej inicjatywy zjednoczyło się tak liczne grono.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!