Ogród szkolny na Sadybie otwiera się na świat biznesu w zakresie wspólnych działań CSR

W czwartek 30 września blisko czterdziestu pracowników i menedżerów francuskiej grupy Klépierre uczestniczyło w warsztatach związanych z permakulturowym ogrodem warzywnym we francuskiej szkole na Sadybie.  Ponadto uczniowie LFV mieli okazję porozmawiać z panią Clémentine Pacitti, specjalistką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu na temat wpływu centrów handlowych na środowisko. Spotkanie i warsztaty odbyły się w ramach międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Warszawie przez grupę Klépierre na temat zrównoważonego rozwoju i inżynierii społecznej…  

We współpracy z grupą «Varsauvons la Planète» ze stowarzyszenia Varsovie Accueil, Liceum Francuskie w Warszawie zaprosiło blisko czterdziestu pracowników grupy Klépierre (francuskiej firmy, która jest właścicielem i zarządcą m.in. centrum handlowego Sadyba Best Mall) do wspólnego odkrywania sekretów permakultury poprzez udział w trzech różnych warsztatach dotyczących ogrodu warzywnego w szkole podstawowej na Sadybie.

To działanie wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności firmy, która obejmuje ochronę środowiska, lokalne działania społeczne i promocję aktywności obywatelskiej. Dla Liceum Francuskiego w Warszawie wyzwanie było dwojakie: sprostać logistycznym i technicznym potrzebom ogrodu warzywnego oraz nawiązać bliższe kontakty z francuskimi firmami w Polsce poprzez wspólne działania edukacyjne.

Warsztaty odbyły się w czwartek 30 września w budynku szkoły podstawowej LFV z okazji międzynarodowej konferencji pt. « Engineering & Sustainability » zorganizowanej przez grupę  Klépierre.

Pod nadzorem wolontariuszy z «Varsauvons la Planète» oraz Łukasza Nowackiego, eksperta z dziedziny permakultury z fundacji Transformacja, pracownicy z grupy Klépierre wykonali 3 ważne zadania:

  1. Zbudowali nowy trzykomorowy kompostownik
  2. Wypielęgnowali i przygotowali ogród na jesień
  3. Naprawili mini szklarnię do uprawy sadzonek

Dodatkowo uczniowie klasy CM2 Liceum Francuskiego mogli porozmawiać z panią Clémentine Pacitti, specjalistką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, na temat wpływu funkcjonowania i zarządzania centrami handlowymi na środowisko. Mogli się także zapoznać z działaniami jakie prowadzi grupa na całym świecie w celu zmniejszenia wpływu budownictwa na emisję dwutlenku węgla oraz wspierania lokalnego zaangażowania społecznego.

Liceum Francuskie w Warszawie składa ogromne podziękowania firmie FM logistic za podarowanie drewnianych palet oraz Łukaszowi Nowackiemu za cenne rady, które docenili wszyscy uczestnicy.

Bardzo dziękujemy grupie Klépierre za zaufanie i sfinansowanie sprzętu potrzebnego do zorganizowania warsztatów w naszym ogrodzie.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować członkom grupy « Varsauvons la Planète », która jest naszym partnerem strategicznym przy tym projekcie za ich zaangażowanie, przygotowanie i prowadzenie warsztatów.

Galeria zdjęć

Wideo

Więcej informacji o grupie  « Varsauvons la Planète »

Ta nieformalna grupa obywatelska powstała we wrześniu 2019 roku w ramach stowarzyszenia «Varsovie Accueil» z inicjatywy Marie i Stéphanie, dwóch Francuzek mieszkających w Warszawie. Ich cel to zjednoczyć członków stowarzyszenia wokół działalności związanej z transformacją ekologiczną i codziennymi działaniami na rzecz ochrony środowiska. Ostatecznie celem grupy jest bezpośredni lub pośredni udział w redukcji emisji gazów cieplarnianych.

https://www.varsovieaccueil.pl/varsauvons-la-planete/

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o akcjach napisz na adres: varsauvonslaplanete@lilo.org