Ogródek warzywny na Sadybie: budujemy szklarnię!

W sobotę 13 marca kilkunastu wolontariuszy spotkało się w szkole podstawowej na Sadybie aby zbudować szklarnie dla sadzonek z naszego permakulturowego ogródka warzywnego. Budowa szklarni stanowi 3 etap projektu „Permakultura” Liceum Francuskiego w Warszawie, realizowanego wspólnie z członkami grupy Varsauvons la Planète ze stowarzyszenia Varsovie Accueil.

Szklarnie pozwolą spokojnie dojrzewać młodym roślinkom z naszego ogródka permakulturowego i ochronią je przed kaprysami pogody. Zostały wykonane z drewna i płyt pleksi oraz pokryte przezroczystą folią, a wkrótce zostaną wypełnione końskim nawozem i ziemią. Koński nawóz, który przez kilka tygodni będzie wydzielał ciepło, przyczyni się do szybszego kiełkowania roślin.

Liceum francuskie w Warszawie chce przy okazji podziękować Łukaszowi Nowackiemu, ekspertowi z dziedziny permakultury za cenne rady oraz firmom, które umożliwiły zakup niezbędnych materiałów: BNP Paribas Bank Polska, Crédit Agricole, Carrefour i Bricoman.

Bardzo dziękujemy też wszystkim wolontariuszom, nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy poświęcili swój czas na realizację tego projektu !