Szkoła podstawowa na Sadybie wybrała swoich eko-przedstawicieli!

W lutym nasi uczniowie klas CM1 i CM2 wybrali swoich eko-delegatów, którzy będą odpowiadali za wdrożenie projektu „Eko szkoła”. Dzięki tym wyborom i ekologicznym projektom, które będą realizowane przez cały rok, uczniowie będą mogli zaangażować się razem z wolontariuszami ze grupy „Varsauvons la Planète” w walkę z ociepleniem klimatycznym i edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Nasi świeżo wybrani eko-przedstawiciele w liczbie 12, muszą teraz wziąć odpowiedzialność za informowanie i edukację ekologiczną swoich rówieśników. Podzieleni na pary, mają za zadanie propagować idee sformułowane przez uczniów, ale także być łącznikiem w klasie odpowiedzialnym za działania i akcje takie jak:

  • Oszczędzanie energii
  • Ochrona różnorodności biologicznej
  • Walka z marnowaniem jedzenia
  • Zmniejszenia ilości i sortowanie odpadów
  • Walka ze zmianą klimatu

Na początek, w środę 16 lutego, odbyło się pierwsze zebranie z dyrekcją i wolontariuszami z grupy „Varsauvons la planète”, która koordynuje projekt „permakulturowy ogódek warzywny” w szkole.

W trakcie spotkania delegaci zaproponowali kilka kierunków przyszłych działań: redukcja plastikowych jednorazówek w szkole, umieszczenie koszy do segregacji odpadów na zewnątrz, walkę z marnowaniem żywności na stołówce czy wreszcie większą mobilizację uczniów do pracy w ogródku permakulturowym. Te pomysły zostaną poddane ocenie, tak aby można było je następnie zrealizować w szkole.

Gratulujemy naszym eko-przedstawicielom nominacji i zaangażowania! Życzymy powodzenia w ich dalszych projektach!