Pierwsze wydanie „Gazety LFV”

Klub Dziennikarski LFV z dumą ogłasza publikację pierwszego wydania „LFV Gazette”. Od początku roku szkolnego 2023/2024 ośmiu uczniów z klasy CM2 bierze udział w tych nowych zajęciach pozalekcyjnych, łącząc swoją pasję do pisania, fotografii i projektowania.

W ramach klubu dziennikarskiego nasi młodzi dziennikarze zgłębiają różne aspekty zawodu: od wyszukiwania informacji po pisanie tekstów i robienie ciekawych zdjęć. Celem uczniów jest dzielenie się z czytelnikami najnowszymi wiadomościami ze szkoły i tematami, które ich fascynują. I tak w grudniu 2023 r. światło dzienne ujrzało pierwsze wydanie „La Gazette du LFV”, obejmujące takie różnorodne tematy, jak: zrównoważony rozwój, konkurs rysunkowy na Halloween, targi zabawek, oraz najnowsze dzieła artystyczne uczniów.

To pierwsze wydanie było szczególnie godne uwagi ze względu na zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Młodzi dziennikarze poświęcili całą sekcję temu kluczowemu tematowi, oferując swoim czytelnikom praktyczne porady dotyczące ekologii, informacje na temat szkolnych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz podkreślając indywidualne działania uczniów na rzecz środowiska.

Poprzez tę wspólną pracę uczniowie chcieli podnieść świadomość swojej społeczności na temat kwestii środowiskowych, podzielić się swoją pasją do stylu życia, który bardziej szanuje planetę i zachęcić do przyjęcia zrównoważonych praktyk w codziennym życiu.

Gazeta LFV to wyjątkowy sposób, aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu uczniów i nowościach ze szkoły!

Odkryj pierwsze wydanie gazetki tutaj:

La Gazette du LFV, grudzień 2023