Spotkanie uczniów z Sadyby z rysowniczką Alex-Imé

1-go czerwca br. klasy CM1, CM2 i CE2C spotkały się z Alex-Imé, ilustratorką komiksu „Ostatnie schronienie” („Le dernier refuge”). W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję lepiej poznać pracę ilustratora, zadać artystce wszystkie nurtujące pytania oraz nauczyć się kilku technik rysunkowych.

Alex-Imé jest francuską ilustratorką komiksów. Stworzyła w szczególności ilustracje do komiksu „Ostatnie schronienie” (Le dernier refuge), który porusza temat pierwszej wojny światowej i relacji między zwierzętami domowymi a ludźmi.

Podczas czerwcowego pobytu w Polsce artystka zaproponowała przedstawienie swoich prac naszym uczniom na Sadybie. Z artystką komiksu spotkało się sześć klas – CM1, CM2 i CE2 C.

W trakcie kilku spotkań z udziałem naszych uczniów, byli oni bardzo ciekawi ścieżki kariery Alex-Imé. Zadawali pytania dotyczące jej pracy, pseudonimu zawodowego i stosowanych przez nią technik rysunkowych.

Nasze dwie klasy CM2 pytały również o kwestie współpracy ze scenarzystą przy ilustrowaniu komiksu. W ramach dyskusji i wywiadów porozmawiali również z rysowniczką o II wojnie światowej.

Ponadto klasa CE2C miała okazję popracować z Alex-Imé nad tworzeniem rysunków zwierząt fantastycznych na podstawie polskich legend, co było okazją do narysowania legendarnych syren i kaczek.

Artystka wyjaśniła, jak na podstawie ułożenia brwi, oczu i ust rysować mimikę twarzy. Uczniowie byli zaskoczeni zwłaszcza tempem, z jakim Alex-Imé narysowała złotą kaczkę i syrenkę! Wreszcie, korzystając z rad i wyjaśnień rysowniczki, udało im się krok po kroku narysować królika.

Wielkie podziękowania dla Alex-Imé za przybycie i przybliżenie uczniom swojej twórczości!