Szkoła na Sadybie przekazała olimpijską pochodnię!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju na świecie, obchodzonego 6 kwietnia, uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej wzięli udział w „Sztafecie dookoła świata” w ramach akcji „Kraina Igrzysk 2024”, organizowanej pod patronatem i w obecności Ambasadora Francji w Polsce Pana Frédérica Billeta. Uczniowie mogli uczestniczyć w wielu różnych zajęciach sportowych oraz spotkać się z mistrzami olimpijskimi: Robertem Korzeniowskim (chód sportowy) i Katarzyną Woźniak (łyżwiarstwo szybkie).

Inicjatywa pod hasłem „Kraina Igrzysk 2024”, z którą wystąpił komitet Paryż 2024 z okazji organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku, ma na celu promowanie sportu i jego wartości oraz przekazanie światu idei pokoju i braterstwa.

Trwająca 24 godziny sztafeta sportowa obejmowała wszystkie kontynenty i wszystkie strefy czasowe. Przez cały dzień każda ambasada we Francji i terytoriach zamorskich zgłoszona do akcji „Kraina Igrzysk 2024”, brała udział w godzinnych zawodach sportowych rozpoczynających się o godz. 9 rano czasu lokalnego.

W Polsce Ambasada Francji połączyła siły z Liceum Francuskim, gdzie sport odgrywa ważną rolę w programie nauczania. Przez godzinę uczniowie mogli brać udział w różnych zajęciach sportowych dostosowanych do ich poziomu :

  • Ćwiczenia z motoryki i tworzenie olimpijskich kół dla przedszkolaków;
  • Rzut do celu dla klas CE1;
  • Sztafeta ze zniczem olimpijskim dla klas CE2;
  • Badminton i ping-pong dla klas CM2.

Po zakończeniu warsztatów szkoła przekazała wirtualną pałeczkę ambasadom w następnej strefie czasowej. Nastepnie uczniowie klasy CM2 zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie w ramach akcji «biała kartka», każdy trzymał w ręku białą kartkę symbolizującą pokój na świecie.

Na zakończenie uczniowie klas CE2 i CM2 wzięli udział w spotkaniu z Katarzyną Woźniak, podczas którego zadawali pytania na temat kariery sportowej i życia prywatnego, jazdy na łyżwach, doświadczeń związanych z Igrzyskami Olimpijskimi oraz planów na przyszłość. Mieli też okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwych olimpijskich medali!

Ogromne brawa dla naszych przyszłych sportowców za ich pokojowe przesłanie i serdeczne podziękowania dla Olimpijczyków oraz Pana Ambasadora, za przyjęcie zaproszenia.

Wideo

Galeria zdjęć